Blog użytkownika Falco tinnunculus

29 czerwca 2011 - APEL

Drukuj
1 2 3

Jeżeli komuś z czytających i obserwujących nasze pustułki uda się uchwycić moment skarmiania piskląt przez dorosłe ptaki wdzięczni bylibyśmy za przesłanie na adres mariusz@bocian.org.pl zdjęcia lub informacji o dacie i godzinie karmienia. Niestety nie jesteśmy w stanie obserwować gniazda 24 godziny na dobę a tylko pełna informacja pozwoli nam pomóc ptakom.


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users avatars medium
  zoomaniak pisze: 2011-06-29 20:01
  Co za problem wrzucić tam jakąs pokrojoną pierś z kurczaka czy indyka? Czy trzeba się całymi dniami wglądać w monitor żeby upewnić, że ptaki nie pozdychają? :roll: Przecież wrzucenie czegoś pisklętom nie zaszkodzi, to po kiego grzyba ryzykować? :roll:
  0
 • Users avatars medium
  zoomaniak pisze: 2011-06-29 22:12
  Dziś, tj środa (29 czerwca 2011) miałem okazję dłuższej obserwacji gniazdka. Obserwowałem od godziny 12:00 do 22:00 z niewielkimi przerwami, albo jak kto woli - obserwowałem kilkadziesiat sekund co kilka minut. W tym czasie nie wiedziałem żadnego dorosłego osobnika z pożywieniem ani też żadnych innych śladów pożywienia, nie licząc tego "zjedzonego" pustułkowego pisklęcia. W tym czasie ptaszki wydawały się mocno "nakręcone" i być może, a nawet na pewno jest to spowodowane głodem. Koszt przekazu online - ok 1 000 zł za miesiąc, pierś z indyka - 21 zł za kilogram. Tu chyba nic nie wymaga komentarza...
  0
musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja