12 ptaków ratujących życie

W końcu grudnia ukazała się książka Charlie Corbetta  pt. „12 ptaków ratujących życie. O tym jak przyroda uczy nas szczęścia”. Tłumaczenie: Krzysztof Środa.

 

To bardzo ciekawa opowieść przedstawiająca przeżycia młodego, wrażliwego Anglika, jego zamiłowanie i pasję do obserwacji dzikiej przyrody, głównie ptaków. To one towarzyszą mu w codziennym życiu pełnym różnego rodzaju przeżyć rodzinnych i zawodowych. Opisuje jak odkrył w obserwacji ptaków lek na trudy życia. Pomagają mu one w przejściu trudnych chwil. Autor przedstawia szerzej opisy 12 gatunków ptaków, ale też wspomina o kilkudziesięciu innych występujących na terenie Wysp Brytyjskich. Są to jego obserwacje własne, prowadzone zarówno w mieście jak i na terenach wiejskich. Dotyczą ich fenologii, zachowania, czy też występowania.

 

Wydaje się, że w Polsce również wiele osób, którzy w jakiś sposób zajmują się ptakami, odczuwa ulgę od swoich codziennych problemów podczas terenowych obserwacji ptaków. Dlatego też książkę można polecać zarówno zawodowym ornitologom, jak również miłośnikom ptaków i szerzej – miłośnikom przyrody.

 

https://bialaplama.pl/glowna/62-12-ptakow-ratujacych-zycie

 


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja