Relacja ze zjazdu TP "Bocian" w Dłużewie

W dniach 6-8 marca w Domu Plenerowym ASP w Dłużewie (gm. Siennica) odbył się zjazd Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian". W sobotę (7 marca) przeprowadzono Walne Zebranie Członków Towarzystwa, podczas którego wybrano władze stowarzyszenia na kolejną kadencje (2020-2024), w składzie:

 

 

 

 

Prezes Zarządu

Dominik Krupiński

 

Członkowie Zarządu

Marek Kowalski

Wojciech Okliński

Sylwia Zgorzałek

 

Członkowie Komisji Rewizyjnej

Paweł Buczyński

Krzysztof Bolechowski

Marcin Wierzbicki

Jarosław Paciorek

 

Decyzją Walnego Zebrania Członków TP "Bocian" honorowe członkostwa przyznano Krzysztofowi Szelhausowi, w uznaniu za działalność na rzecz ochrony bociana białego. Krzysztof od kilku lat aktywnie działa na rzecz ochrony tego gatunku. Dzięki jego aktywności przy wsparciu Urzędów Gmin, Starostw Powiatowych, jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Rejonów Energetycznych i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie, udało się wykonać prace przy kilkuset gniazdach bocianich! Co warto podkreślić praca jest wykonywana społecznie!

 

Należy również zaznaczyć, że zjazd odbył się w bardzo malowniczym miejscu. Dom Plenerowy ASP mieści się w dworku (dawnej posiadłości Dłużewskich) i jest otoczony pięknym parkiem, który graniczy z wodnym rezerwatem przyrody "Świder". Przedmiotem ochrony w rezerwacie są rzeki Świder i Mienia z licznymi przełomami, zakolami i wodospadami oraz nadbrzeżną roślinnością. Ochroną objęto 41 kilometrów rzeki Świder, począwszy od Dłużewa, a na moście w Świdrach Wielkich kończąc. Chronione są pasy szerokości ok. 20 m znajdujące się po obu stronach koryt rzecznych.

Serdecznie polecamy wszystkim odwiedzenie tego sielankowego miejsca! Można tu znaleźć ciszę, spokój, przyrodę i historię. Niewiele jest takich miejsc w Polsce. 

 


Ocena: 4 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja