1% na błotniaka łąkowego

Zbliżą się termin rozliczenia podatkowego dochodowego za rok 2011. Ponownie zawracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1% na ochronę błotniaka łąkowego.

Dzięki 1% Waszego podatku mogliśmy kontynuować czynną ochronę lęgów błotniaka łąkowego oraz przeprowadzić liczenia błotniaka łąkowego na 9 powierzchniach monitoringowych na Południowym Podlasiu (prowadzone od 2008 r.). W 2011 r. środki z 1% przeznaczyliśmy na pokrycie kosztów paliwa, które stanowią największy wydatek w realizacji działań ochronnych. Co roku musimy wielokrotnie skontrolować duże obszary krajobrazu rolniczego, w celu wykrycia stanowisk lęgowych i namierzenia gniazd. Jak wiele wizyt wymagała skuteczna ochroną kolonii lęgowej tylko na jednym stanowisku mogliście przeczytać w tej aktualności

Naszymi działaniami obejmujemy ponad 10 powiatów w różnych regionach Polski. Jest to obszar o powierzchni kilku tysięcy km kw. W sezonie lęgowym codziennie przejeżdżamy nawet po kilkaset km. Wydatki związane z kosztami paliwa są więc znaczące i sięgają co roku do kilkunastu tysięcy złotych! Bez Waszej pomocy prowadzenie czynnej ochrony błotniaka łąkowego na tak dużym obszarze byłoby niemożliwe! Wszystkim, którzy nas wsparli w 2011 jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Liczymy, że pomożecie nam również teraz. Zobacz jak możesz przekazać 1% na ochronę błotniaka łąkowego.


Prace w terenie są prowadzone przez wolontariuszy. W 2011 byli to: Mirosław Rzępała, Maciej Cmoch, Przemek Obłoza, Andrzej Łukijańczuk, Jerzy Mikołajczuk, Krzysztof Szulak, Marta Lewtak, Wojciech Okliński, Piotr Zabłocki, Michał Wolny, Karol Trzciński, Paweł Mirski, Anna Mirska, Marek Bebłot, Michalina Kapela-Bebłot, Grzegorz Saganowski, Roksana Doda, Dawid Rachuba.


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja