Dni otwarte w wędkowaniu – rodzinne wędkowanie w Leśnej Podlaskiej

W dniu 19 czerwca 2011 r. na stawie przyklasztornym w Leśnej Podlaskiej odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci. W imprezie wzięły udział dzieci i dorośli z okolicznych miejscowości, byli też przedstawiciele Gminy Leśna Podlaska: Zastępca Wójta Pan Paweł Kazimierski, Sekretarz Pani Anna Bąkowska oraz Prezes Koła Wędkarskiego „Sumik” Pan Henryk Sylwesiuk. Po zawodach odbyło się oficjalne ważenie ryb, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Kolejną atrakcją dla dzieci były konkursy przyrodnicze, które zorganizowali członkowie i sympatycy Południowopodlaskiego Koła Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian”. Konkurs podzieliliśmy na dwie części: dendrologiczną i ornitologiczną. Wiedzę o drzewach rosnących w Parku i przydrożnych alejach, krótkiej wycieczki przekazywał Krzysztof Senczyk, natomiast o ptakach mówili Jarosław Mydlak i Tomasz Grzybowski.
Dodatkowymi atrakcjami była możliwość obserwowania ptaków przez lunetę i lornetki.
Można też było podziwiać „ptasie klejnoty”  - pióra.


Dzieci zaskakiwały wiedzą, w czasie konkursu dwie osoby: Magda Sobczuk i Marylka Śwideska zdobyły po 13 punktów i zajęły jednogłośnie I miejsce. II miejsce zajął Dawid Chalimoniuk a na III uplasował się Michał Plichta.


Nagrodami były książki o tematyce przyrodniczej ufundowane przez Gminę Leśna Podlaska, oraz filmy, foldery i plakaty o tematyce przyrodniczej promujące działania TP „Bocian”.


Szczególne podziękowania za organizację tak wspaniałej imprezy chciałem złożyć GLKS-T „AGROSPORT”,  KOŁU WĘDKARSKIEMU „SUMIK”.

 

Jarosław Mydlak


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja