Ptasia ostoja „Dolina Dolnego Bugu” zaprasza na stoisko promocyjne!

Towarzystwo Przyrodnicze Bocian wraz z Nadleśnictwem Biała Podlaska i Publicznym Gimnazjum w Janowie Podlaskim, zaprasza na stoisko edukacyjno - informacyjne promujące ostoję ptasią „Dolina Dolnego Bugu”. Dodatkowym uatrakcyjnieniem tego dnia będzie „Parada Bocianów”.


Impreza odbędzie się 1 czerwca 2011 r. w Janowie Podlaskim, na dziedzińcu przed Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II ul. 1 Maja 5, w godzinach od 9:00 do 12:45.


Organizacja stoiska edukacyjno - informacyjnego jest częścią projektu „Bliżej natury” organizowanego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, który ma na celu poszerzyć wiedzę lokalnego społeczeństwa o obszarach natura 2000 i rozwinąć umiejętności prowadzenia skutecznej kampanii edukacyjnej na temat tych obszarów.


Podczas promocji naszego obszaru natura 2000 „Dolina Dolnego Bugu” na stoisku edukacyjno – informacyjnym, zamierzamy przeprowadzić wraz z grupą projektową z gimnazjum, konkursy przyrodnicze z nagrodami. Młodzież, dzieci i dorośli będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o gatunkach ptaków i roślin występujących w ostoi.


Wystawimy baner promujący ochronę błotniaka łąkowego, zamierzamy też informować o działaniach ochroniarskich dla tego gatunku prowadzonych przez Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian” na naszym terenie.


Przygotowaliśmy ciekawe pytania i zagadki. Będziemy też służyć wiedzą merytoryczną na temat przyrody regionu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o przyrodzie, nurtują cię pytania związane z naturą, koniecznie przyjdź i odwiedź stoisko. Niecodzienny będzie również wystrój namiotu, wielkie plakaty z ptakami i rzeźbiona płomykówka będą jego ozdobą.


Dodatkową atrakcją będzie tego dnia tradycyjna „Parada Bocianów”, organizowana przez uczniów od roku 2002. Młodzież  przemaszeruje ulicami miasta w strojach lub z wizerunkami bocianów. Głównym celem „Parady Bocianów” jest oryginalne przypomnienie o ważnej roli, jaką odgrywają bociany nie tylko w przyrodzie, ale także kulturze i tradycji. Klasy wykonują również „bocianie platformy”, z których w konkursie wybierana jest najciekawsza. Początek tegorocznej parady również planowany jest na godzinę 9.00


Uczniowie gimnazjum przedstawią też sztukę teatralną pt. " Sąd nad ropuchą".
 

Serdecznie zapraszamy


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja