Dzień Ziemi 2012 pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich"

Jak corocznie, także i w tym roku, zapraszamy na festyn ekologiczny „Światowy Dzień Ziemi”. Mimo że na całym świecie obchodzimy to święto w dniu 22 kwietnia, w tym roku w Polsce główne obchody będą miały miejsce w dniu 24 czerwca 2012 r., w Warszawie, w parku Pole Mokotowskie.

Po raz kolejny zaprezentują się Lasy Państwowe, w tym 3 Leśne Kompleksy Promocyjne i Centrum Informacyjne Lasów Państwowych. Podczas festynu ekologicznego swoje stanowiska prezentacyjne przygotują organizacje pozarządowe, instytuty badawcze, wyższe uczelnie oraz producenci produktów regionalnych i lokalnych, którzy stworzą „Stół Darów Ziemi” pełen produktów do degustacji i do kupienia. Jak co roku przygotowaliśmy dużo aktywnych zajęć dla najmłodszych, będą warsztaty edukacyjne i artystyczne, zabawy i konkursy, dorosłych zaprosimy do tworzenia instalacji artystycznych pt. „Energia w równowadze, czyli czerpię i daję”.

Organizatorzy gorąco zachęcają do promocji swoich działań i wysyłania kandydatur do konkursu CZŁOWIEK ROKU POLSKIEJ EKOLOGII ‘2011. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 czerwca 2012 r. Więcej informacji na internetowej stronie święta.

 


 

Tyle Organizatorzy. My oczywiście zapraszamy na nasze stoisko, które jak co roku będzie bardzo ciekawe i atrakcyjne. Długo zastanawialiśmy się jak połączyć energię z przyrodą i wymyśliliśmy hasło „Termomodernizacje przyjazne klimatowi i ptakom”, zajmując się oczywiście jego drugą częścią. Będą różne atrakcje z nagrodami – będzie można malować na płóciennych torbach ptaki związane z budynkami, będą koszulki, będzie komiksowy plakat... Ale co tu pisać, trzeba przyjść i zobaczyć. Nie wiemy jeszcze gdzie – to już zależy od organizatorów, ale na pewno jeszcze napiszemy szczegółowo, gdzie nas znaleźć. Zapraszamy!

Marek Kowalski

Warto przeczytać:

Dzień Ziemi 2010 za nami

Dzień Ziemi 2011, czyli las całkiem blisko nas
 


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja