Inauguracja Międzynarodowego Roku Lasów w nadleśnictwie Jabłonna

7 kwietnia 2011 roku w nadleśnictwie Jabłonna zainaugurowano krajowe obchody Międzynarodowego Roku Lasów 2011. Rok ten przebiega pod hasłem: „Lasy dla ludzi”.


W uroczystości wzięli udział przedstawiciele leśników z całej Polski, zaproszeni goście, reprezentujący najwyższe władze państwowe, samorządowe, świat nauki, organizacje pozarządowe oraz media.”.


Spotkanie rozpoczęły słowa zastępcy Dyrektora Generalnego LP – Grzegorza Furmańskiego, który wygłosił, główne hasło „Lasy dla ludzi” na tle charakterystycznego logo zawierającego przesłanie do społeczności międzynarodowej informujące o zależności między lasami, a ludźmi. Z jednej strony jak mówił, lasy są niezbędne dla fizycznego, ekonomicznego i duchowego dobrobytu ludzi, a wręcz do przetrwania naszej cywilizacji, a z drugiej – od nas zależy ich dobry stan i trwałość”.


Następnie dyrektor RDLP w Warszawie – Wojciech Fonder wspomniał o zaangażowaniu Lasów Państwowych w ochronę przyrody, o realizacji Krajowego Programu Wzrostu Lesistości oraz o samofinansowaniu się LP.


Po wystąpieniach oficjalnych na terenie leśnictwa Bukowiec, oddział 194 a, na powierzchni 2,6 ha posadzono różne gatunki drzew. Głównym była - sosna (80% posadzonych na tej powierzchni drzew), ale wysadzono również brzozę, lipę, buk, śliwę ałyczę, jabłoń, gruszę (te ostatnie z myślą o leśnych mieszkańcach).


Nad sadzeniem czuwał, ale też kontrolował sadzących „Duch Gór” Karkonoskich.
Całość imprezy została zakończona przy pysznej grochówce oraz kiełbaskach z grilla.

 

Ireneusz Kaługa


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja