Jaka jest nasza świadomość ekologiczna?

Poniższa ankieta ma na celu ukazać cienie i blaski polskiej świadomości ekologicznej. Serdecznie zapraszam wszystkich do jej wypełnienia, a szczególnie nie-przyrodników. Uzyskane dane posłużą przygotowaniu publikacji, która może wpłynąć na bardziej efektywne prowadzenie edukacji przyrodniczej w naszym kraju oraz działania sprzyjające ochronie przyrody.

Inicjatywa stworzenia takiej ankiety pojawiła się w mojej głowie w trakcie prowadzenia działań edukacyjnych z różnymi grupami odbiorców: dziećmi, młodzieżą, nauczycielami. Ich brak świadomości odnośnie niektórych (podstawowych z punktu widzenia przyrodnika) zagadnień momentami był bardzo zaskakujący. Niestety poszukiwania publikacji na taki temat nie przyniosły rezultatu, a ciekawość świata i chęć uzyskania odpowiedzi zainspirowała mnie do przeprowadzenia takiej ankiety by poznać niektóre dane i poglądy "w liczbach".

Wyniki ankiety planuję opublikować jesienią 2013 roku, a przez najbliższe tygodnie i miesiące zbierać dane zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. Wierzę że szczerze zechcą Państwo podejść do danej ankiety, a także zaproszą do udziału swoje rodziny, sąsiadów, znajomych tak by uzyskać jak najszerszy obraz naszego społeczeństwa.

LINK DO ANKIETY

Jakub Pełka


Ocena: 2 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja