Kolejne budki dla pustułki powieszone!

Pustułki. Fot. A. Łukijańczuk

Tym razem gmina Kotuń została wzbogacona o kolejne skrzynki lęgowe dla pustułki. Trzy budki wykonał z mocnych desek członek Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian” - Przemysław Abramowski. Przemek jest bardzo zaangażowany w projekt ochrony pustułki.

 

19.03.2011 r. skrzynki te zostały powieszone w okolicach miejscowości Oleksin (2 budki) i Wilczonek (1 budka) przez uśmiechniętego Przemysława Kurdeja, który przyjechał do nas z Warszawy, by pomóc pustułkom. Drugi Przemek bardzo pomagał w wieszaniu budek.

 

 


Przy okazji zostały skontrolowane dawniej powieszone skrzynki. Przy niektórych wycięto gałęzie utrudniające ptakom do nich dolot. Oczywiście budki zostały wysłane odpowiednim materiałem – grubymi kamykami. Do dwóch budek nie dało się dojechać z powodu rozlewisk rzeki Kostrzyń.

 

  

 


Wcześniej Przemek Abramowski wyciął gałęzie i poprawił cztery budki w gminie. Należy także zaznaczyć, że w poprzednim roku także wykonał i powiesił skrzynkę, którą zajęły w sezonie lęgowym pustułki.

 


Bardzo miło spędziliśmy czas pomagając naszym sokołom. Teraz czekamy tylko na ich przylot i zasiedlenie przez nie solidnie wykonanych nowych skrzynek.


                                                                                                                    Agnieszka Parapura


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja