MŁODZIEŻ W LASACH EUROPY YOUNG PEOPLE IN EUROPEAN FORESTS MIĘDZYNARODOWY KONKURS YPEF 2010/2011

Międzynarodowy Konkurs ,,Młodzież w lasach Europy- Young People in European Forests” YPEF 2010/2011 to konkurs mający na celu promocję różnorodności europejskich lasów i leśnictwa. W Polsce Konkurs organizowany jest przez PGL Lasy Państwowe oraz Towarzystwo Przyjaciół Lasu. Patronat nad Konkursem objął polski Minister Środowiska prof. dr hab. inż. Andrzej Kraszewski.


Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku od 12 do 18 lat i jest konkursem wiedzy o lasach i leśnictwie w Polsce i Europie. Udział w konkursie biorą zespoły 2-3 osobowe, przy czym przynajmniej jedna osoba w zespole musi posługiwać się językiem angielskim. Konkurs składa się z dwóch etapów- Krajowego i Międzynarodowego.

 

Etap Krajowy polega na rozwiązaniu testu przeprowadzanego w uczestniczących szkołach w dniu 28 kwietnia 2011. Test składa się z 50 pytań: 12 dotyczących materiału o lasach Europy oraz po 2 z każdego kraju, o którym dostępny jest materiał na stronie www.ypef.eu w zakładce "Meet the Forests". Wszystkie materiały przygotowane będą także w języku polskim i dostępne pod ikonką z flagą polską. Test jest wielokrotnego wyboru: z czterema opcjonalnymi odpowiedziami, przy czym tylko jedna jest prawidłowa. Do Etapu Międzynarodowego przechodzi ten zespół, który otrzyma największą liczbę punktów.


Etap Międzynarodowy kończy się finałem, na który składa się test wielokrotnego wyboru dotyczący wiedzy o lasach krajów, o których informacja jest dostępna na stronie www.ypef.eu w zakładce ,,Meet the Forests”, oraz prezentacja na temat lasów własnego kraju. Finał dla edycji 2010/2011 będzie miał miejsce w Polsce.  Podczas finału polscy uczniowie spotkają się z koleżankami i kolegami z wielu krajów europejskich, m. in. z Austrii, Czech, Cypru, Estonii, Litwy, Łotwy, Portugali, Rumunii, Słowenii, Ukrainy i Węgier.


Miło jest nam także poinformować, że Krajowa Komisja Konkursowa przyznała nagrody rzeczowe dla szkół, których zespoły zajmą cztery pierwsze miejsca w krajowym etapie konkursu. Pierwszą nagrodę o wartości  10 000 zł; drugą 5 000 zł; trzecią 3 000 zł, czwartą 2 000 zł.

 

Wszystkie informacje na temat Konkursu dostępne są na stronie www.ypef.eu (w języku angielskim), www.poland.ypef.eu (w języku polskim) oraz pod numerem telefonu 22 621 11 26.


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja