Może pierwszy bocian? Międzynarodowy konkurs fotograficzny

Europejska Wioska Bociania w Malpartida de Caceres, w Hiszpanii jak co roku organizuje Tydzień Bociana, a w ramach tej imprezy odbywa się konkurs fotograficzny. Tematem jest oczywiście, BOCIAN BIAŁY. Udział może wziąć każdy – zarówno profesjonalny twórca, jak i amator fotografowania dzikiej przyrody.  


Ale czasu pozostało mało! Prace (2 nieoprawione odbitki formatu 20 x 30 lub 30 x 45 cm, kolorowe lub cz-białe) można nadsyłać jeszcze tylko przez kilka tygodni – muszą one dotrzeć do organizatorów konkursu do 25 marca 2011.


Z tego względu należy przejrzeć zdjęcia z poprzednich sezonów. No, chyba że ktoś wypatrzy jakiegoś pierwszego bociana w sezonie 2011 i zdąży przesłać jego zdjęcie do Hiszpanii! Jest to możliwe, poczta lotnicza i firmy spedycyjne działają szybko, a w zeszłym roku ok. 20 marca sam widziałem bociany w centralnej Polsce. W Pentowie, polskiej europejskiej wsi bocianiej na Podlasiu k. Tykocina nad Narwią, pierwszy bociek zameldował się 24 marca wcześnie rano.


Na takiej wystawie nie może zabraknąć polskich bocianów! Organizatorzy (oryginał ogłoszenia w załączniku) zastrzegają sobie, że będą odrzucali wszystkie prace, jeśli tylko będzie widoczne, że ich autor mógł zaszkodzić ptakom lub w jakiś naganny sposób ingerował w środowisko naturalne. Ale to jest jedyny warunek uczestnictwa w konkursie.


Wszystkie nadesłane zdjęcia będą prezentowane w ramach Tygodnia Bociana, a autorzy nagrodzonych fotografii będą zaproszeni na uroczyste zamknięcie festiwalu, które odbędzie się 9 kwietnia br. Do zdobycia są 3 nagrody, które wynoszą: 1200, 600 i 400 euro.


Do zdjęć (bez podpisu), opatrzonych tylko pseudonimem lub godłem należy dołączyć zaklejoną kopertę, która powinna zawierać dane personalne Autora (imię i nazwisko, adres, nr telefonu, adres e-mail oraz ksero dowodu lub paszportu).
Adres organizatorów: Ayuntamiento de Malpartida de Caceres, Plaza Mayor 30,   10910 Malpartida de Caceres SPAIN (ESPANA).


Na przesyłce trzeba też umieścić wyraźny dopisek:  XXII Photo Contest STORK WEEK 2011.
Wszelkich innych informacji można zasięgnąć u Carmen Dominguez Perera, mail:  info@centroviaspecuarias.es 

 

 

Arkadiusz Szaraniec

arek@bocian.org.pl

Załączniki do pobrania


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja