Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian” zaprasza na wiosenną wycieczkę w „Nadbużańskie Łęgi”

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizuje 18 kwietnia 2011 r. wiosenną wycieczkę wzdłuż ścieżki edukacyjnej „Nadbużańskie Łęgi”.


Przewodnikiem wycieczki w ostoję ptasią: „Dolina Dolnego Bugu” będzie Jarosław Mydlak należący do Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian”.


Wycieczka ta jest kolejnym z elementów projektu „Bliżej natury – identyfikacja i merytoryczne przygotowanie lokalnych animatorów przyrodniczych”, który ma na celu poszerzyć wiedzę lokalnego społeczeństwa o obszarach natura 2000 i rozwinąć umiejętności prowadzenia skutecznej kampanii edukacyjnej na temat tych obszarów.


W wycieczce może wziąć udział każdy bez względu na wiek, wystarczy chęć na dłuższą pieszą wyprawę.


Wiosenną wycieczkę rozpoczynamy 18 kwietnia 2011 r. (poniedziałek) o godzinie 8:00, zbiórka pod Gimnazjum Jana Pawła II w Janowie Podlaskim.


Trasa wycieczki będzie przebiegać ulicami Janowa Podlaskiego do Stadniny Koni Arabskich w miejscowości Wygoda, następnie droga będzie wiodła ku rezerwatowi „Łęg Dębowy” i przez Pieczyska i Wygodę powrót do Janowa Podlaskiego.

Na wycieczkę warto zabrać ze sobą: lornetki, kieszonkowe atlasy ptaków i roślin, wodę mineralną, kanapki i dobry humor. Pamiętać należy też o terenowym obuwiu i przeciwdeszczowym płaszczu.


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja