15-22 (23) września 2012 – Obóz pracy w Ostoi Przyrody Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian” „Stawy w Kraśniczej Woli”

Zapraszamy ochotników do pomocy w pracach konserwacyjno-remontowych na stawach. Będziemy kosić skarpy grobli, odkrzaczać kolejne odcinki grobli aby mógł tam dotrzeć traktor zwany „1%”, ustawimy kolejne szlabany i tablice informacyjne, będą też prace ziemne przy naprawie rozmytych budowli stawowych, bowiem nie wszędzie może dojechać koparką... Z lżejszych zadań będzie też lokalizacja nor bobrowych wydrążonych w grobli stawu Bąk i kontrola grobli Gęgawy, prace porządkowe i zbiór biomasy z grobli. Tak wiec nie tylko pilarki będą w robocie ale też widły, grabie i worki na śmieci (resztki nieznalezione wiosną). Potrzebna też jest osoba do utrzymywania ognia pod kotłem z grochówką.

 

Zimorodek apelujący o pomoc - stawy w  potrzebie!


Wracamy do tradycji organizowania obozu na terenie prac, śpimy pod namiotami w rejonie betonowego mostku nad Basinką, łączącego stawy Gęgawa i Błotniak. W miejscu wybranym na obóz kilka dni temu spacerował łoś, dziki mają swoje legowiska kilkadziesiąt metrów dalej, a borsuki włóczą się całą noc. Na stawach ptaków już mało, ale pojawił się znów zimorodek, za to na łąkach i polach można liczyć na ciekawe obserwacje.

Konieczne wyposażenie do zabrania - podstawowy sprzęt obozowy: namiot, karimata, śpiwór, menażki, sztućce, latarka, ubranie robocze, przeciwdeszczowe i kalosze. Rację żywnościową na 1 dzień dopóki kuchnia nie powstanie.

 

Widok na stawy z lotu ptakaMiejsce obozu i dojazd zaznaczone na mapce Google. Dojazd samochodem zaznaczony niebieską linią, jeśli wieczorem szlaban będzie zamknięty – dzwonić do kierownika. Można tez dojść groblą od mostku Namora.

Termin obozu tak jest dobrany aby mogli przyjechać ci co mają wolny weekend, wolny tydzień, lub wolny dzień, każda wolontariusz-dniówka jest cenna. Można a nawet trzeba zgłosić się na pobyt z noclegiem, lub przyjeżdżać tylko na dzień. Osoby chcące wziąć udział prosimy o kontakt mailowy warszawa@bocian.org.pl do 14 września, potem telefoniczny 606 277 567 (Adam).

Adam Tarłowski
Zdjęcia ptaków - Jacek Wierzejski


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 2

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja