Obóz nad Bugiem 2011 - zapraszamy!

W tym roku obóz nad Bugiem odbędzie się w dniach 22-28 sierpnia. Będziemy kosili w północnej części rezerwatu Kózki oraz w Kaliniku.

 

Obóz nad Bugiem organizujemy corocznie w ramach projektu “Zachowanie walorów przyrodniczych terenów otwartych Podlaskiego Przełomu Bugu”. Głównym celem projektu jest zachowanie ciepłolubnych muraw napiaskowych w rez. “Kózki”,  “Wajkowska Wyspa” (Borsuki), Gnojnie,  “Kalinik” (Bubel Stary), “Sokorynie” (Pratulin) i Krzyczewie oraz przywróceniu użytkowania kośnego łąk na obszarze projektowanego rezerwatu “Trojan”.

Zabiegi ochronne polegają na zahamowaniu sukcesji wtórnej (usuwanie siewek drzew i krzewów), a następnie wspieraniu lub przywracaniu ekstensywnych metod gospodarowania – wypasu lub koszenia. Więcej na www.bocian.org.pl/tereny-otwarte.

 

Tak więc potrzebni będą pilarze i osoby do pomocy w usuwaniu drewna!

 

Dysponujemy 2 kosami spalinowymi i 1 pilarką. Nie jest tego dużo, więc ci którzy mogliby przyjechać z własnym sprzętem tnącym są mile widziani.

Potrzebne będą rękawice ochronne - dla pilarzy i osób zbierających obcięte gałęzie.

Nocujemy w domku letniskowym Państwa Kościanów w Rzewuszkach. Jest tam 8 miejsc noclegowych, wiec część osób będzie musiała zabrać ze sobą namiot, śpiwór, karimatę.

Jedzenie zapewniamy, ale nie obiecujemy rarytasów :-) Do wspólnej spiżarni każdy może przywieźć coś od siebie -  domowe przetwory czy żywność w puszkach lub słoikach. Domek jest wyposażony w kuchnię i łazienkę.
 

Kto przynajmniej raz był ten wie, że warto przyjechać. Praca jest ciężka ale przecież łączymy przyjemne z pożytecznym.

 

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy przyjmujemy pod adresem biuro@bocian.org.pl


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja