PRUSZKOWSKIE PUSTUŁKI NA ŻYWO

Miło nam poinformować, że od 6 maja na naszej stronie (http://www.bocian.org.pl/kamera) można podglądać życie sokołów pustułek Falco tinnunculus. Transmisja ON-LINE jest częścią projektu prowadzonego przez Towarzystwo od roku 2003. Gniazdo, w którym 14 kwietnia zamontowaliśmy kamerę znajduje się w podwarszawskim Pruszkowie w niszy czterokondygnacyjnego budynku. W roku ubiegłym pustułki wyprowadziły z niego 5 młodych. Dzisiaj samica wysiaduje już 6 jaj od czasu do czasu zmieniając się z samcem na kilkanaście minut. O wcześniejszych wydarzeniach (przylocie, składaniu poszczególnych jaj) oraz ciekawostkach z życia pustułek można poczytać w „Dzienniku Pustułkowym” zamieszczonym na stronie z transmisją. Tam też dostępne są fotografie z gniazda naszych sokołów.


Transmisja ON-LINE została uruchomiona m.in. dzięki sponsorom. Tu chcielibyśmy podziękować firmie Tel-Kab z Pruszkowa, która udostępniła nam łącze internetowe i pomogła przy podłączaniu sprzętu, administracji osiedla Parkowe przy Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, dzięki której w miejscu, gdzie zainstalowany jest sprzęt mamy możliwość poboru energii elektrycznej oraz firmie Radgost, która obsługuje transmisję.


Aby nasza transmisja mogła dotrzeć do wszystkich, co miesiąc musimy pokrywać koszty serwera, dlatego też zwracamy się do każdego, kto zechciałby nam pomóc w utrzymaniu przekazu o dowolną darowiznę. Wpłat można dokonywać bezpośrednio ze strony z transmisją lub na poczcie. Już dziś chcieliśmy podziękować wszystkim tym, którzy przekazali nam darowiznę.

Dane do przelewu:
TOWARZYSTWO PRZYRODNICZE “BOCIAN”
ul. Sokołowska 74, 08-110 Siedlcem
Konto bankowe: 79 10204476 0000800200168724
tytułem: Darowizna na utrzymanie transmisji


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users avatars medium
    Terka pisze: 2011-06-06 19:25
    Dotychczas obserwowałam pustułki we Włocławku, teraz na stronie podglądu znalazł się wątek pustułek z Pruszkowa, czekamy na pisklęta...:)http://webcam.peregrinus.pl/pl/wloclawek-mpec-podglad-z-wloclawka
    0
musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja