Sowia Noc w Wohyniu przed nami!

Sowy – dzieci nocy. Każdy wie, że istnieją, wielu miało okazję usłyszeć ich nocne nawoływania, ale nieliczni mogli je zobaczyć czy dotknąć.

 

Towarzystwo Przyrodniczo – Historyczne „Orlik”, Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”, Gmina Wohyń oraz Nadleśnictwo Radzyń Podlaski zapraszają na spotkanie edukacyjne z sowami, które odbędzie się 29 kwietnia.

 

Startujemy o 14.30 w budynku Zespołu Szkół w Wohyniu, gdzie będziemy mogli obejrzeć film o sowach, posłuchać prelekcji o gatunkach sów żyjących w naszym kraju, a także dowiemy się dlaczego i jak możemy je chronić. Będziemy mogli również zobaczyć je, a nawet dotknąć, gdyż w programie mamy spotkanie z żywymi sowami.  Gdy zapadnie zmrok wybierzemy się do lasu, w okolicę leśniczówki Leśnictwa Planta, na nocne nasłuchy. Całość zakończymy wspólnym ogniskiem obok leśniczówki.

 

Wszystkich miłośników sów zapraszamy na spotkanie z tymi pięknymi i tajemniczymi ptakami. Na zgłoszenia czekamy do 22 kwietnia włącznie pod adresem sylwia.zgorzalek@tphorlik.org.pl, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Załączniki do pobrania


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja