"Sowy Polski" z napisami w j. angielskim

Fot. Cezary Korkosz
Płomykówka. Fot. Cezary Korkosz

W piątą rocznicę tragicznej śmierci Artura Tabora (2 lipca 2010), chcieliśmy przypomnieć Jego ostatnie dzieło, czyli film "Sowy Polski"

 

Film, powstały na bazie nakręconych przez Niego ujęć filmowych, został uzupełniony i dokończony rok później przez Jego przyjaciół, pod okiem Jolanty Tabor. W poniższej odsłonie komentarz przetłumaczono na język angielski i dodano w postaci napisów, tak by film mógł dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Przy tej okazji składamy gorące podziękowania za bezinteresowny wkład w tłumaczenie: Agnieszce Huxal, oraz Agnieszce Tańczuk i Janie Bĕlkovej (korekta). Ostateczny efekt muszę jednak wziąć na siebie.

Film był częścią 3-letniego projektu pn. Sowy Polski, realizowanego w latach 2009-2011 przez - Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, pomysłu ówczesnej dyrektor Fundacji – Barbary Draus. Premiera filmu miała miejsce w warszawskim ZOO we IX 2011 roku. Tutaj znajdziemy parę słów o filmie pióra dr. Andrzeja Kruszewicza.

 

Bardzo proszę o udostępnianie linku z filmem na swoich stronach oraz obcojęzycznych, traktujących o ptakach, a także swoim znajomym, szczególnie tym za granicą, których może on zainteresować (informacja w j. ang. pod filmem). To może być także sposób, by podziękować Arturowi za Jego wkład w popularyzację przyrody, Jego pasję, zaangażowanie, za to wszystko, z czego dziś czerpiemy i co podziwiamy.

 

 


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja