TOWARZYSTWO PRZYRODNICZE BOCIAN ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PTASIM MARATONIE

Zapraszamy do udziału w Ptasim Maratonie w obszarze natura 2000 „Dolina Dolnego Bugu”. Rozpoczynamy 16 maja 2011r (poniedziałek) o godzinie 8:00.


Zbiórka pod Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Podlaskim.

Kapitanem zespołu notującego gatunki ptaków na trasie maratonu będzie Jarosław Mydlak należący do Towarzystwa Przyrodniczego Bocian.
Przewodnikami po terenie będą pracownicy Placówki Straży Granicznej w Janowie Podlaskim.
Wycieczka ta jest kolejnym z elementów projektu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków „Bliżej natury”.
Celem wycieczki jest popularyzacja obserwowania ptaków oraz poznanie przez mieszkańców tych obszarów walorów przyrodniczych jakimi cechuje się ta ostoja.
W Ptasim Maratonie może wziąć udział każdy, kto jest zainteresowany przyrodą  tego obszaru. Nie trzeba posiadać żadnej wiedzy fachowej, wystarczy kondycja fizyczna do przejścia długiej trasy maratonu.
Trasa pieszej wycieczki będzie przebiegać z Janowa Podlaskiego do Gnojna. Zamierzamy przejść wzdłuż Bugu w pobliżu miejscowości: Buczyce Stare, Bubel Łukowiska i Bubel Stary.
Długość trasy ok. 16 km.


Podczas Ptasiego Maratonu liczone są wszystkie napotkane gatunki dziko żyjących ptaków. Ptaki muszą być oznaczone wizualnie lub słuchowo. Jeśli ptak jest oznaczony jedynie do rodzaju, to może być zaliczony do listy gatunkowej pod warunkiem, że żaden inny gatunek z tej grupy nie będzie zaliczony do listy.


Zabronione jest niepokojenie ptaków przy gniazdach i to nie tylko podczas trwania Ptasiego Maratonu, ale we wszystkich sytuacjach.


Na wycieczkę warto zabrać ze sobą: lornetki, atlasy ptaków, notatnik, ołówek, terenowe obuwie, ubranie nie płoszące ptaków, płaszcz przeciwdeszczowy, wodę mineralną, kanapki i dobry humor.Serdecznie zapraszamy


Ocena: 2 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja