Trwają prace "pustułkowe" - przyłącz się!

Korzystając z dotychczasowej ładnej pogody dwie ekipy w składzie: Marek Demianiuk i Andrzej Łukijańczuk oraz Tomasz Grabowski i Mateusz Chamioło prowadzą w terenie kompleksowe prace związane z poprawą bytu, w przyszłym i kolejnych sezonach, populacji pustułek w powiecie siedleckim. Zaplanowanej pracy jest bardzo dużo. Zamontowanych zostanie minimum 140 nowych skrzynek lęgowych (większość na drzewach). Część z nich, około 40, zastąpi stare skrzynki, które wiszą w terenie przynajmniej 6 lat. Przy okazji wykonywana jest przycinka gałęzi utrudniająca ptakom dolot do skrzynek. Do dnia 04.09.2011 zamontowanych zostało już 50 skrzynek na terenie gmin: Przesmyki, Mordy, Siedlce, Domanice i Zbuczyn. Tym razem skrzynkom nadawane są, widoczne z daleka, numery.


Ważnym elementem całej akcji jest możliwość przyłączenia się do powyższych działań. Na razie w dwóch terminach, tj. w dniach: 23-25 września oraz 7-9 października, zaplanowane są mini obozy terenowe, których głównym celem jest naprawa uszkodzonych skrzynek oraz poprawa atrakcyjności potencjalnych stanowisk lęgowych poprzez poobcinanie gałęzi na drzewach utrudniających dolot ptakom do budek. Chętni, którzy chcieliby wesprzeć działania w terenie, jak również nauczyć się jak wygląda w praktyce ochrona tego gatunku, są mile widziani. Planujemy działania na terenie powiatów: siedleckiego, sokołowskiego, łosickiego, węgrowskiego, bialskiego i łukowskiego. Ich zakres będzie zależał od liczby osób, które wezmą udział w przedsięwzięciu.


Zainteresowanych w sprawie szczegółów organizacyjnych prosimy o kontakt z niżej podpisanym lub z Przemkiem Kurdejem (przekur@interia.pl), który będzie przewodniczył działaniom terenowym.                                Mirosław Rzępała 
                                mirek@bocian.org.pl


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja