WARSZTATY SOWIARSKIE W KONSTANTYNOWIE

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Liczenia Sów w Lasach, 1 kwietnia 2011 r. odbyły się warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej w Konstantynowie.


W zajęciach wzięło udział około siedemdziesięciu uczniów oraz kilku nauczycieli i grupa projektowa, gimnazjalna z projektu „Bliżej natury” organizowanego przez OTOP. Prowadzący warsztaty Dominik Krupiński i Jarosław Mydlak pokazali prezentację o sowach i w ciekawy sposób o nich opowiadali. Uczniowie byli podzieleni na siedem grup roboczych: płomykówki, puszczyki, puszczyki uralskie, sóweczki, puchacze, uszatki, pójdźki. W tych grupach rozwiązywali związane z sowami: rebusy, quizy, krzyżówki i inne zagadki, otrzymali też scenki opisowe z ciekawym aspektem z życia danego gatunku sowy.


Zajęcia sowiarskie zakończyło odegranie przez grupy uczniów scenek z zachowań różnych gatunków sów. W nagrodę grupy, które wzbudziły największe zainteresowanie widowni otrzymały foldery o sowach.


Dzięki współpracy Towarzystwa Przyrodniczego Bocian i Nadleśnictwa Biała Podlaska udało się powiedzieć nie tylko o sowach leśnych ale rozszerzyć zakres prezentacji o sowy nieleśne.


Uczniowie wykazali duże zaangażowanie w trakcie zajęć, bili brawo Dominikowi naśladującemu efektownie puszczyka, przedstawiali scenki z życia sów z dużym zapałem i bez  tremy naśladowali ich głosy.


Warsztaty pokazały, że najlepszą nauką jest zabawa, uśmiechy na twarzach uczniów były największą nagrodą dla nas, za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie tych zajęć.

 

Jarosław Mydlak

 


Ocena: 6 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja